Οι απινιδωτές εγκαταστάθηκαν στο Φόρο Λ.Ιωαννίνων 1 (φούρνος Τριάντου), στη Δ.Κρόκου 88 (Φαρμακείο Βλάχου Χρήστου) και στη Λ. Ιωαννίνων 47 (φούρνο Καλούση Στυλιανής).
Επίσης μετά από αίτημα της Μητρόπολης έγινε μεταφορά του απινιδωτή από τον Άγιο Χαράλαμπο στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου έτσι ώστε να καλυφθεί και το συγκεκριμένο σημείο.
Η επιλογή των χώρων δίπλα σε φαρμακεία έγινε με δεδομένο ότι υπάρχει εκπαιδευμένο προσωπικό για τη χρήση τους, ενώ το επόμενο διάστημα θα ακολουθήσουν κι άλλες δράσεις ενημέρωσης καθώς και τοποθέτηση απινιδωτών σε περισσότερες γειτονιές.
Με τη συγκεκριμένη προσφορά των συμπολιτών το δίκτυο απινιδωτών που βρίσκεται στο Δήμο της Πρέβεζας και το οποίο είναι καταχωρημένο στον Εθνικό Χάρτη Απινιδωτών “πυκνώνει” ακόμη περισσότερο , κάνοντας εφικτή τη χρήση τους όποτε και όπου παραστεί ανάγκη.
Ακολουθήστε το 7meres.gr στο Google News και μείνετε ενημερωμένοι
Άρτα – Περιφερειακή Οδός | 26813 06897
Πρέβεζα – Σπηλιάδου & Μπάλκου | 26820 22288