Αρχική » ΑΘΛΗΤΙΚΑ » Γ΄ Εθνική- Νίκη παραμονής για την Αναγέννηση Άρτας

Γ΄ Εθνική- Νίκη παραμονής για την Αναγέννηση Άρτας

Κοινoποίηση:

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Αναγέννηση, που επικράτησε με 0-2 στην έδρα του Αστέρα Σταυρού, και με το τρίποντο που πήρε, αύξησε κατά πολύ τις πιθανότητες να μείνει στην κατηγορία, θέλοντας ένα βαθμό στο τελευταίο ματς για να εξασφαλίσει την παραμονή της!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση κέρδισε πέναλτι με τον Παππά στο 54ο λεπτό, με τον Μπεκατώρο να το εκτελεί εύστοχα και να ανοίγει  το σκορ  0-1.

Η Αναγέννηση Άρτας έφτασε γρήγορα και σε δεύτερο γκολ, με τον Παπανίκου να εκτελεί φάουλ στο 60ο λεπτό, και το Λισγάρα να πιάνει άπιαστη κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μαγκλάρα, για το τελικό 0-2.

Διαιτητής : Χρόνης Γιώργος (Δυτ. Αττικής)  Βοηθοί : Καραγιάννης Πέτρος (Δυτ. Αττικής) – Παπαδόπουλος Νίκος (Δυτ. Αττικής)  Παρατηρητής : Κρίκης Γιάννης (Τρικάλων)

Αστέρας Σταυρού (Λέντας): Μαγκλάρας, Παλιάκος, Σκούρας, Μόσχος, Ακασού (46′ Πανουργιάς), Κουδουνάς, Μανιώτης, Αντωνόπουλος, Μαργαρίτης, Τασιός, Δρόσος

Αναγέννηση Άρτας (Τζιάρρας): Μπαλαούρας, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Λισγάρας, Θεοδωράκης, Παππάς (64′ Μουσιωτίτσας), Φερεντίνος (73′ Γιαννούλης), Μανιώτης, Ζυγκερίδης (54′ Κυριάκης), Πάνος (64′ Πλαστουργός), Κωνσταντίνου (54′ Κορομηλάς)